Συναντήσεις για γονείς με τη σφραγίδα του ΚΕΣΑΝ

Μερικές φορές οι γονείς χρειάζονται να πάνε στο σχολείο περισσότερο κι από τα παιδιά. Έχουν ένα σωρό απορίες, αγωνίες μήπως κάνουν λάθος, ψάχνουν τρόπους για να διορθώσουν τα λάθη τους ή να ενισχύσουν τις θετικές συμπεριφορές που βοηθούν τα παιδιά τους να νιώσουν πιο ασφαλή και σίγουρα. Και θα μου πείτε "Μα υπάρχει τέτοι σχολείο;" "Βεβαίως" σας απαντώ. Το ΚΕΣΑΝ, του οποίου είμαι θαυμαστής τόσο εγώ όσο και η Νεράιδα της Βιβλιοθήκης οργανώνει για μια ακόμη φορά ένα σχολείο για γονείς αλλά και για γονείς με παιδιά. Η Νεράιδα της Βιβλιοθήκης μάλιστα είχε ζητήσει τη βοήθεια των ανθρώπων του ΚΕΣΑΝ τον πρώτο ακιρό που είχα έρθει στη Βιβλιοθήκη κι ήμουν μονίμως θυμωμένος και παράξενος. Δεν είανι κανονικό σχολείο με θρανία και βιβλία, μη φοβάστε,  αλλά μαθαίνετε ένα σωρό πράγματα!
Αν είστε γονείς κι ενδιαφέρεστε να συμμετέχετε στις συναντήσεις του ΚΕΣΑΝ πατήστε στην εικόνα και συμπληρώστε τη φόρμα συμμετοχής. http://www.kesan.gr/content/synantiseis-gia-goneis