Η Φιλαρμονική στο σχολείο μας!

Η αλήθεια είναι πως είμαστε φανατικοί θαυμαστές της Φιλαρμονικής του Δήμου Ηρακλείου! Κάθε της επίσκεψη στο σχολείο μας είναι μια μεγάλη γιορτή.  Πάντα εντυπωσιαζόμαστε σαν να είναι η πρώτη φορά με το κάθε όργανο και τον ήχο του κι ύστερα, όταν όλα παίζουν μαζί και γεννούν τη μουσική, ανοίγουμε διάπλατα τα μάτια, τα στόματα και τ΄αυτιά!
Στην αρχή κουνιόμαστε λίγο πάνω στην καρέκλα μας, έπειτα λίγο παραπάνω ε, και στο τέλος δεν μπορούμε πια να κρατηθούμε... η μουσική μας συνεπαίρνει!
Φέτος θα γίνουν πάλι, όπως κάθε χρόνο μαθήματα για τα παιδιά και μάλιστα δε θα χρειάζεται να έχουμε εμείς το όργανό μας. Η Νεράιδα μου είπε πως θα με στείλει οπωσδήποτε! Το περιμένω πώς και πώς!
Αν θέλετε κι εσείς να μάθετε κάποιο όργανο ή απλά να πάρετε πληροφορίες, μπορείτε να επισκεφτείτε τη σελίδα της Φιλαρμονικής ή να πάρετε τηλέφωνο!

Σας ευχαριστούμε πολύ πολύ!
Να μας ξανάρθετε!
Το βιβλιοφάγο δρακάκι