H ομάδα μπάσκετ του ΟΦΗ στο σχολείο μας

Αντιπροσωπεία Μπάσκετ του ΟΦΗ επισκέφθηκε το 43ο Δημοτικό σχολείο Ηρακλείου.

Στο συγκεκριμένο σχολείο βρέθηκαν οι Χάρης Πλιούκας, Σπύρος Γρύλλης και Πάρης Μάρτζος εκ μέρους των παικτών, ο προπονητής της ομάδας Φώτης Τακιανός και μέλη της επιτροπής Μπάσκετ.

Όλοι μίλησαν στα παιδιά, τους έδωσαν αυτόγραφα και φωτογραφήθηκαν μαζί τους. Ακόμη, μοιράστηκαν μπάλες αλλά και εισιτήρια για την αναμέτρηση του ΟΦΗ με το Παγκράτι το Σάββατο στο ΒΑΚ.

Παράλληλα, στην αυλή του σχολείου διοργανώθηκαν διαγωνισμοί, με τους νικητές μαθητές να κερδίζουν διάφορα δώρα. Λίγο πριν να αποχωρήσει η αντιπροσωπεία του ΟΦΗ, οι δάσκαλοι και οι μαθητές τους ευχαρίστησαν για την επίσκεψή τους και υποσχέθηκαν να βρεθούν και αυτοί με τη σειρά τους δίπλα στην ομάδα, στους προσεχείς αγώνες του πρωταθλήματος.