Νέες Ανακοινώσεις για τις Επόμενες Ημέρες

Αγαπητοί γονείς και μαθητές μας!

Ελπίζουμε να είστε όλοι καλά! Μπορεί η Γη να μας ταρακουνάει λίγο τον τελευταίο καιρό, όμως εμείς είμαστε δυνατοί και ψύχραιμοι. Μαζί θα καταφέρουμε να αντιμετωπίσουμε όλες τις δυσκολίες!

Το σχολείο μας είναι καινούριο και γερό. Παρόλα αυτά, είμαστε υποχρεωμένοι να ακούσουμε τις οδηγίες των ειδικών πριν επιστρέψουμε με το καλό στον φυσικό και αγαπημένο μας χώρο τη Δευτέρα.

Μετά από τον έκτακτο Σύλλογο Διδασκόντων που πραγματοποιήσαμε χτες και μετά από διεξοδική συζήτηση για το πώς πρέπει να δράσουμε τις επόμενες ημέρες και πάντα με γνώμονα την αγάπη προς τους μαθητές μας και την ασφάλεια, αποφασίσαμε να μην υποβάλλουμε τους μαθητές μας στην υποχρέωση να παραμένουν μέσα σε ένα δωμάτιο ώστε να κάνουν τηλεκπαίδευση. Συμφωνήσαμε ότι προέχει η ασφάλεια όλων μας αυτές τις παράξενες και πρωτόγνωρες ημέρες.

Επιπλέον, οι εκπαιδευτικοί θα αποστείλουν οδηγίες όσον αφορά την ώρα και μέρα που θα μπορούν οι γονείς που το επιθυμούν να παραλάβουν τα τρόφιμα και πράγματα των παιδιών τους που παρέμειναν στο σχολείο. Οι ώρες θα είναι διαφορετικές για κάθε τμήμα προς αποφυγή συνωστισμού.

Τέλος, περιμένουμε περεταίρω οδηγίες για την ασφαλή επιστροφή μας στο σχολείο. Γι αυτό το λόγο παρακαλείσθε να ενημερώνεστε τακτικά από την παρούσα ιστοσελίδα του σχολείου μας.

Να είστε γεροί και ασφαλείς μέχρι να τα πούμε από κοντά!

Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΩΝ ΤΟΥ 43ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ