Κανένα παιδί χωρίς σχολικά είδη

Ο «Σύλλογος Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ηρακλείου ? Δομήνικος Θεοτοκόπουλος», ο «Σύλλογος Εκδοτών & Βιβλιοπωλών Ηρακλείου Κρήτης» και το Εθελοντικό Σωματείο «Α.Τ.Α.Χ.Τ.Ο.Ι» διοργανώνουν για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά τη δράση αλληλεγγύης με τίτλο «Κανένα παιδί χωρίς σχολικά είδη». Μια δράση αλληλεγγύης που αγκάλιασε η τοπική κοινωνία και έδωσε χαρά σε πολλά παιδιά, τα οποία χρειάζονταν τη στήριξή μας.

Σκοπός της δράσης είναι η συλλογή σχολικών ειδών, τα οποία θα μοιράζονται  σε οικογένειες ευάλωτων κοινωνικά ομάδων με παιδιά σχολικής και προσχολικής ηλικίας, που αποδεδειγμένα αντιμετωπίζουν προβλήματα διαβίωσης και δυσκολεύονται να καλύψουν βασικές καθημερινές τους ανάγκες.

Παρακαλώ ενημερωθείτε από το συνημμένο έγγραφο για τα σημεία που μπορείτε να βρείτε «Καλάθια Αλληλεγγύης» και να προσφέρετε στα παιδιά που το έχουν ανάγκη!

Συνημμένο Έγγραφο