Διαγωνισμός Φωτογραφίας

Πιστεύοντας ότι η τέχνη της φωτογραφίας, μπορεί να οξύνει μάτια, μυαλό, σκέψη, ξεκινάμε έναν μεγάλο διαγωνισμό φωτογραφίας από τις 23 Δεκεμβρίου 2014 ως τις 15 Μαρτίου 2015.
Το θέμα του διαγωνισμού φωτογραφίας είναι:
      Στ΄Τάξη: «Παλιά κτήρια του τόπου μας»
Ε΄Τάξη: «Εκκλησιές του τόπου μας»
Δ΄ Τάξη: «Γιόφυρος, το ποτάμι μας»

Κάθε μαθητής /τρια, μπορεί να καταθέσει έως 3 φωτογραφίες για το θέμα της τάξης του. Οι φωτογραφίες θα κατατεθούν σε ηλεκτρονική μορφή αλλά θα είναι κι εκτυπωμένες.
Θα υπάρξει βράβευση για τις καλύτερες ανά κατηγορία αλλά και συνολικά. Όλες θα συμμετέχουν σε έκθεση αλλά και θα αναρτηθούν στην ιστοσελίδα μας.
Πάρτε τις φωτογραφικές σας μηχανές , ή τα έξυπνα κινητά σας, ζητήστε βοήθεια από τους δικούς σας, και αποθανατίστε ότι σας αρέσει ?.Καλή επιτυχία!!!
* Πριν την έναρξη του διαγωνισμού θα γίνει ένα μικρό σεμινάριο γύρω από την τέχνη της φωτογραφίας στο σχολείο μας