Όχι άλλο πλαστικό για εμάς!

Η Βιβλιοθήκη μας, σε συνεργασία με τους μαθητές του σχολείου, τους δασκάλους και τους γονείς τους, κάθε χρόνο ετοιμάζει μία κοινή δράση. Μετά τις "Ιστορίες του Χειμώνα" (2015-2016) και τη "Frida Kahlo" (2016-2017) φέτος αποφασίσαμε να κάνουμε μια δράση περιβαλλοντική. Με αφορμή την πλαστική σακούλα και τις προσπάθειες να μειωθεί η χρήση της, και σε συνεργασία με το Plasticfreegreece και το WWF, ξεκινήσαμε μια εκστρατεία ευαισθητοποίησης και ενημέρωσης, τόσο δικής μας όσο και των άλλων, με στόχο να μειώσουμε όσο μπορούμε τη χρήση και την κατανάλωση πλαστικών. Μπορείτε να ενημερώνεστε κι εσείς για τις δράσεις μας αλλά και να συμμετέχετε. Το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να μπείτε στη σχετική ιστοσελίδα μέσα από τα ιστολόγια του σχολείου.

Όλοι μαζί μπορούμε!

Θα μας βοηθούσε πολύ, αν παίρνατε μέρος στην έρευνά μας κάνοντας κλικ στο σχετικό σύνδεσμο στην αρχή του άρθρου ή έδω. Απαντήστε με ειλικρίνεια χωρίς να προσπαθείτε να μαντέψετε την απάντηση.

Για να μάθετε τις σωστές απαντήσεις αλλά και για περσσότερη ενημέρωση κάντε κλικ στο σύνδεσμο: Οι σωστές απαντήσεις!